All for Joomla All for Webmasters

Kutera Roman

romuald kutera 2013 11 29Roman Kutera

Urodzony w 1949. Absolwent Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby wrocławskiej PWSSP (1975). W latach 1975-1985 pracownik dydaktyczny macierzystej uczelni. W latach 1975-1980 współprowadził Galerię Sztuki Najnowszej we Wrocławiu. Od 1975 współorganizator międzynarodowego ruchu sztuki kontekstualnej.

Swoje prace realizował w wielu mediach: film, wideo, fotografia, rysunek, malarstwo, instalacja przestrzenna. Zrealizował 35 wystaw indywidualnych i ponad 180 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace można znaleźć w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Artystów w Łodzi, w Centrum Sztuki - Zamek Ujazdowski w Warszawie, w Alvar Alto Museum w Finlandii, w Museum of Modern Art w Sao Paulo, w Fundacji Zachęta we Wrocławiu i w zbiorach prywatnych.

W 1998 był autorem instalacji „Kuropatka wodna” urządzonej na HP Nadbor. D tego czasu kieruje Awanport Gallery na statkach Muzeum Odry, powstałej z jego inicjatywy. Urządzał tutaj kilka własnych i międzynarodowych wystaw malarstwa i rzeźby. Współpracuje z Fundacją opracowując grafikę książek, plansz wystawowych i innych.


 

 

 

 

 

 

Wstecz

Do góry