All for Joomla All for Webmasters

Kultura w sieci

W całej Europie muzeów zlokalizowanych na zabytkowych statkach rzecznych jest nieco ponad dwadzieścia. Skupione są od 2013 roku w Europejskiej Sieci Muzeów Rzecznych- inicjatywie Muzeum Morskiego w Gdańsku. Formuła ich działania i zasady pracy są zupełnie odmienne od tradycyjnego muzeum. Tym ważniejsze jest dzielenie się praktykami, wspólne opracowywanie programów edukacyjnych, wspólne dbanie o tą nietypową infrastrukturę i kolekcję muzealną.

Planujemy stworzyć portalu internetowego z ok 10 zabytkowymi statkami wszystkich typów- holownikami, statkami pasażersstypendiumkimi, czy barkami towarowymi, gdzie przedstawimy ich historię,w tym historię ratowania i przekształcania jednostki dla nowych celów oraz działaniami danego muzeum na statku w społeczności lokalnej z m.in. 50 nadesłanymi przez partnerów zdjęciami obiektów i interaktywną mapą Europy (mapowanie zabytków).

Muzeum Odry FOMT wzbogaci się o 5 programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży opracowanych na przykładach najleprzych doświadczeń z Europy. 

 

"Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego- Kultura w sieci"

mapa

 

 

Do góry