All for Joomla All for Webmasters

Broniewska Anna Maria

 broniewska anna.mini

Anna Maria Broniewska, mgr inż. arch., z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki współpracuje od chwili jej narodzin w 1992 r. Na co dzień widzimy ją przy najróżniejszych czynnościach wykonywanych na pokładach statków muzealnych. Najpewniej można by to określić nowym słowem, że spełnia funkcje logistyczne, dawniej na statkach mówiło się ochmistrza. Ale nie tylko. Wykorzystując swoje doświadczenia z pracy na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, dla potrzeb FOMT dokumentuje obiekty historyczne w całej Polsce.. Prowadzi karty zabytkowych obiektów technicznych takich jak: śluzy, elektrownie, budynki itp..  

We Wrocławiu zamieszkuje od 1946 r., od tzw. okresu pionierskiego. W latach szkolnych uprawiała szermierkę w Unii i AZS. Jednakże najmilej wspomina żeglarstwo w AZS, gdzie osiągnęła stopień sternika jachtowego. Przyznaje, że jak to pod żaglami bywa, przeżywała wywrotki.

Ukończyła Liceum Plastyczne. Zdolności plastyczne skłaniają ją do chwytania za pędzel i malowania pejzaży czy kwiatów, głównie akwarelką.

 

 

 

 

Wstecz

Do góry