All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

Mosty, pod red. J. Biliszczuka i S. Januszewskiego, wyd. 1, 2001- nakład wyczerpany

Mosty wyd 1

Wzniesione wokół nas mosty kryją w sobie informacje o dziejach techniki i procesach jej przemiany, o relacjach między człowiekiem, przestrzenią, przyrodą i techniką. Wiedza ta ma walory poznawcze i dydaktyczne, ale również utylitarne – może być pomocna w utrzymaniu i eksploatacji mostów – tych zabytkowych, istotnych dla dorobku technicznego Europy i tych – wydawałoby się – zwyczajnych, ale znaczących dla krajobrazów kulturowych Polski. Autorzy przedstawiają najstarsze polskie mosty: kamienne, żeliwne, stalowe, żelbetowe i z betonu sprężonego.

 

Podkreślają ich walory historyczno-techniczne, architektoniczne i estetyczne. Mówią o sztuce utrzymania mostów zabytkowych, o problemach wiążących się z ich remontem i rewaloryzacją, o zastosowaniu współczesnych osiągnięć inżynierii lądowej pod względem zarówno materiałów, technologii, jak i sztuki budownictwa mostowego. Mówią o pożytkach płynących z uprawiania historii mostownictwa, o potrzebie ewidencji i dokumentacji dzieł znaczących dla kultury technicznej i etosu mostowca.

 

Do góry