All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

Inżynieria Wodna, pod red. S. Januszewskiego, 2000- nakład wyczerpany

Inzynieria wodna

Inżynieria wodna jest pierwszą pozycją z serii wydawniczej „Zabytki przemysłu i techniki w Polsce”. Publikujemy w niej wybrane prace dyplomowe studentów Podyplomowego Studium Archeologii Przemysłowej, prowadzonego przez Instytut Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej oraz Fundację Otwartego Muzeum Techniki. Autorzy tych prac, bogato ilustrowanych zdjęciami i kopiami starych planów i map, przedstawiają cenne zabytki hydrotechniczne w Polsce,…

 …takie jak urządzenia hydrotechniczne śródmiejskiego węzła wodnego we Wrocławiu, mosty Kanału Elbląskiego czy pochylnie nieistniejącego już prawie Kanału Kłodnickiego. Zwracają uwagę czytelnika na potrzebę ochrony zabytków techniki, które stanowią przecież ważny element europejskiego dziedzictwa kulturowego. Ukazują ich piękno i dbałość dawnych budowniczych o to, by każda wznoszona przez nich budowla nie tylko dobrze służyła użytkownikom, lecz również odznaczała się niepowtarzalnością formy i dopracowaniem każdego jej detalu. Książkę zamyka artykuł kierownika studium, Stanisława Januszewskiego, w którym autor opowiada o historii i niekonwencjonalnych formach działania Podyplomowego Studium Archeologii Przemysłowej.

 

Do góry