All for Joomla All for Webmasters

Czapski Bronisław

CZAPSKI

Bronisław Czapski, urodził się 18 maja 1933 roku w Warszawie. Z zawodu technik mechanik samochodowy. Od roku 2000 jest emerytem. W 1950 rozpoczął szkolenie szybowcowe, a w 1952 samolotowe. W 1961 roku zdobył diament za przewyższenie i przelot docelowo-powrotny 300 km Ostrów Wlkp. – Jelenia Góra, uzyskując Złotą Odznakę Szybowcową. Uczestniczył w wielu zawodach szybowcowych i samolotowych, osiągając bardzo dobre wyniki. Np. w roku 1966 wygrał VI Jeżowskie Zawody Szybowcowe o Puchar Skrzydlatej Polski, w roku 1968 zajął w nich 3., a w roku 1970 czwarte miejsce.

Upór, ambicja i zamiłowanie do lotnictwa pozwoliły mu na osiągnięcie najwyższych uprawnień, jest bowiem pilotem i instruktorem szybowcowym oraz samolotowym I klasy.

W latach 1978 - 1985 pracował jako pilot zawodowy w Przedsiębiorstwie Usług Lotniczych Warszawa, filia w Zielonej Górze. W roku 1974 brał udział w akcji agrolotniczej w Egipcie. Na szybowcach wylatał 2427 godzin. Posiada Złotą Odznakę Szybowcową z dwoma diamentami. Na różnych typach samolotów wylatał 4129 godzin.

Za swoją długoletnią ofiarną działalność w lotnictwie sportowym został odznaczony Złotą Odznaką za Zasługi dla Aeroklubu PRL oraz Brązowym Medalem Zasłużony dla Transportu PRL.

Jest członkiem i wiceprezesem Klubu Lotników „Loteczka” we Wrocławiu, aktywnym uczestnikiem seminariów Dolnośląskiej Akademii Lotnicxej im. Płk. Pil. Antoniego Chojcana.

 

 

 

Wstecz

 

 

Do góry