All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

Ekomuzeum rzeki Drawy, pod red. S. Januszewskiego, 2010

Ekomuzeum rz Drawy

Ekosystem kryje zapis procesów przemiany środowiska naturalnego i kulturowego,  także relacji człowieka, uzbrojonego w wiedzę, narzędzia i technologie, ze środowiskiem i kulturą.

Walory środowiska jako dobra natury i kultury zarazem, stanowić mogą nie tylko źródło informacji. Dzisiaj kreują też jedną z podstaw polityki zrównoważonego rozwoju, sprzyjać mogą procesom transformacji gospodarczej, społecznej, kulturowej, których autorami i świadkami jesteśmy, odpowiadać wyzwaniom czasu,zwłaszcza wtedy, gdy myślimy o potrzebie kształtowania nowego modelu człowieka, człowieka otwartego na ogarniające go dynamiczne przemiany, poszukującego nowych programów rozwoju. W tych kontekstach postrzegamy ideę kreowania Ekomuzeum rzeki Drawy, ekomuzeum, w polu widzenia którego znajdą się zarówno walory natury, ożywionej i nieożywionej, jak i kultury, i człowieka w przestrzeni i czasie.W programie Ekomuzeum poważną pozycję zajmie ochrona aktywna zabytków przemysłu i techniki. Ekomuzeum to nie zbytek, lecz autentyczna potrzeba – promująca regiony i kraj. To również czynnik wpływający na aktywizację lokalnych społeczności i odgrywający ważką rolę w kreowaniu samorządności i odpowiedzialności za przestrzeń i środowisko, tak naturalne, jak i kulturowe, tu i teraz. Ekomuzeum to instytucja kultury, ale i ruch społeczny, skierowany w kierunku włączania wszystkich składników dziedzictwa w rytm współczesnego życia, ze spadku przeszłości, z dziedzictwa natury i kultury, czerpiący impulsy pokonywania rezerw wzrostu.

 

 

 

Do góry