All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

RZEKA W MIEŚCIE

miniatura Rzeka w mieścieCykl konferencji „Rzeka w mieście” jakie się odbywały na barce „Irena” w czasie rejsu po Odrze w ramach projektu „ODRZAŃSKA ODYSEJA” na trasie Wrocław – Kędzierzyn-Koźle – Wrocław. Książka zawiera wiele opisów zabytków związanych z odrzańską żeglugą śródlądową i starych fotografii.

Opisuje wiele przykładów  roli rzek w strukturach wielkich i mniejszych ośrodków miejskich. Mowa jest w książce o programach przybliżenia rzek społecznościom lokalnym i nie tylko, są to programy związane z żeglugą towarową i turystyczną bądź rekreacyjną. Znajdziemy w książce również przykłady zasadzania programów wiążących rzekę z miastem na materialnym bądź duchowym dokumencie dziedzictwa cywilizacyjnego, także tego związanego z czasem industrii. Z uwagi na misję Fundacji promocji idei ochrony zabytków przemysłu i techniki, w tym Nadodrza i rzeki Odry, stworzenia we Wrocławiu przestrzennego, Otwartego Muzeum Techniki, książka akcentuje również rolę jaką w procesach ochrony i udostępniania dzieł kultury akwatycznej, inżynierii lądowej i wodnej, energetyki, przemysłu, transportu i komunikacji, gospodarki komunalnej odegrać może planowanie przestrzenne i interdyscyplinarnie pomyślane strategie rozwoju miast, rzeki postrzegające także w rolach pasów transmisyjnych przemysłowych technologii, międzynarodowych szlaków transportowych, metropolitarnych sieci komunikacyjnych, źródła energii, zabezpieczenia przeciwpowodziowego obszarów nadrzecznych, podnoszenia jakości życia społeczności osiadłych w ich dolinach.

Bardzo cenna książka dla osób interesujących się historią i techniką, jest w niej też dużo ciekawostek dla każdego.

Do góry