All for Joomla All for Webmasters

W niedzielę 25 września dzięki uprzejmości Muzeum Wsi Opolskiej oferta edukacyjna Muzeum Odry pod nazwą Odrzańska Odyseja zagościła na 8 Święcie Plonów organizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej.opole
Było to wydarzenie zamykające sezon pełnego udostępniania ekspozycji muzealnej skansenu. W naszym programie znalazły się wystawy planszowe „Dzieci Odry”, „Statek domem, żegluga matką”. W pawilonie wystawowym (3 x 3 m) kiermasz książki o tematyce odrzańskiej, historii techniki i ochrony zabytków techniki. Na multimedialnym tablecie projekcja filmów o tematyce odrzańskiej („Kapitańskie opowieści”, „Zimowisko”, Odrzańska Odyseja” i inne) oraz fotografii odrzańskiej prezentującej statki czasu pary i style życia załóg, Dla najmłodszych prowadziliśmy warsztaty modelarskie i plastyczne dla dzieci przy 2-osobowych stolikach. Pomimo mało sprzyjających prognoz oraz technicznych utrudnień dla kierowców, zwiedzających w tym dniu nie zabrakło. Z naszej oferty skorzystało łącznie prawie 2000 osób, co przy tej jesiennej aurze, możemy uznać za sukces.

 

 

 

2020 NCK dofinans interwencje rgb PION

Muzeum Odry prowadzone przez FOMT zawitało do Oławy w ramach projektu "Odrzańska Odyseja”.W tym roku z uwagi na epidemię Covid-19 i brak możliwości prowadzenia zajęć w zamkniętym pomieszczeniu muzealnej barki zdecydowaliśmy się wyjść do mieszkańców miast nadodrzańskich. 04dPrzygotowaliśmy sporo atrakcji, które 18 września czekały na mieszkańców na Oławski Rynku. W centrum miasta stanęła więc wystawa planszowa- „Dzieci Odry” oraz na rollupach „Statki i ludzie”, kiermasz książki o tematyce odrzańskiej.     

Z Opola przyjechał dr Wacław Hepner z „Latającym muzeum motoryzacji” prezentując części silników zabytkowych samochodów. Na dużym ekranie prowadziliśmy projekcję filmów o tematyce odrzańskiej oraz fotografii odrzańskiej prezentującej statki czasu pary i style życia załóg. Na ekranie prezentowaliśmy również wirtualny spacer po statkach wrocławskiego Muzeum Odry. Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty modelarskie i plastyczne . Naukę wiązania węzłów prowadził uczeń technikum Żeglugii Śródlądowej Marcin Marszałkiewicz. Prezentowana była również multimedialna 002projekcję dziedzictwa cywilizacyjnego śródlądowych dróg wodnych Europy. Mariusz Gaj, Tomasz Król prowadzili dla grupy harcerzy wykład o historii i tradycjach związanych z żeglugą śródlądową. W godzinach 10- 18.00 nasze stoisko odwiedziło ponad 200 osób. Serdecznie dziękujemy wydziałowi promocji Urzędu Miasta w Oławie za udostępnienie namiotów wystawowych oraz przyłącza energii elektrycznej.

2020 NCK dofinans interwencje rgb PION

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na stronie www.pojawiła się już nowa wersja wirtuanego spaceru: więcej na: https://fototrio.pl/pano/fomt3a/ 

 logo kutura w sieci

Do góry