All for Joomla All for Webmasters
W niedzielę 15 marca o godzinie 17.00 na barce "Irena" wystąpi Anne David - znana francuska piosenkarka i poetka, która zaprasza na spotkanie z Williamem Shakespearem.
Będzie to prywatne spotkanie z muzyką i poezją XVI stulecia przenoszoną w trzecie tysiąclecie.

Jej talent ujawnia się już w wieku 5 lat, gdy zaczyna śpiewać; 3 lata później pisze swój pierwszy wiersz, a jako 15-latka gra na gitarze.anne david
Mając 20 lat, posiada w repertuarze ok. dwudziestu piosenek, które wykonuje w kabaretach, kawiarniach, restauracjach i innych niewielkich, niszowych lokalach w Paryżu i na jego przedmieściach.
Artystka postanawia kształcić i rozwijać się dalej, dołącza więc do klasy francuskiej piosenki w l’Ecole de Musique Conflans-Sainte-Honorine (program 12-letni).
Po zdobyciu 3 nagród w dziedzinie poezji (Points et Contrepoints ; Brązowy Medal w Concours des Arts et Lettres de France i Prix Châteauneuf-du-Pape przyznaną przez Société des Poètes Français) rozpoczyna nowy etap w życiu.
Mieszka na łodzi, otoczona piosenkami i śpiewem, wraz ze swoim towarzyszem Carlem.
Podczas tej trwającej 15 lat przygody czerpie inspirację z Joan Baez, Franceski Solleville, Anne Sylvestre, Hugues’a Aufraya, Alaina Decaux, Allaina Lepresta, Romaina Didiera.
Od 2008 roku Anne dzieli się swoim zamiłowaniem do muzyki i poezji: to jej przebudzenie muzyczne, gitara, śpiew, pisanie piosenek dla dzieci, dorosłych, później także dla licealistów, osób niepełnosprawnych, trudnej młodzieży, osób starszych...
Jej publiczność stanowią osoby od pierwszego roku życia do stu trzech lat!
W 2011 i 2012 roku śpiewa w Niemczech.
Od 2015 roku, z dziećmi z ośrodków rekreacyjno-sportowych aktywnie uczestniczy w Fête de la Francophonie w Auxerre i tworzy spektakle dla Théâtre du Nord-Ouest w Paryżu oraz w Yonne – wśród nich „L'âme soeur”, „Port d'âme prohibé” (w hołdzie Marie Noël, poetce z Auxerre), a następnie „Femmes”, „Ibsen!”, „Apocalypsos” (spektakl slamsów). Za swoją pracę artystyczną i edukacyjną Anne David otrzymuje w 2016 r. Medal Honorowy Miasta Auxerre oraz Medal Ambasadorki Kultury Yonne i Burgundii w Vallery.
Monsieur William” jest hołdem oddanym Szekspirowi, wirtualnym spotkaniem Anne z dramaturgiem. Wybrane zdania odnoszą się do utworów – to pieśniarski przeskok od XVI do XXI wieku.
Strona internetowa: www.annedavid.org

Dnia 28 lutego (piątek) Holownik Parowy Nadbor obchodzi swoje imieniny.  Z tej okazji Muzeum Odry zaprasza młodzież szkól wrocławskich na bezpłatne warsztaty prowadzone w godzinach: 8-9.30; 9.30-11, 11-12.30. Jednorazowo możemy dwie klasy (50 osób). Miejscem zajęć będą zabytkowe statki Muzeum Odry przycumowane przy Wyb. Wyspiańskiego 27, naprzeciw gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej.26961651 1744450532242216 3726651129511406747 o

Proponujemy następujące tematy warsztatów do wyboru:

- Wynalazcy Wielkiej Emigracji 1832-1870,

- Stefan Drzewiecki- pionier żeglugi podwodnej i powietrznej,

- Pomniki Techniki Europy,

- Życie i praca załóg Odrzańskich,

- Zabytki Techniki Odrzańskiej Drogi Wodnej,

- Zabytkowe statki żeglugi śródlądowej,

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 25 lutego pod numerem telefonu: 882116779 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do góry