All for Joomla All for Webmasters

Odrzańska Odyseja II - 2017

Więcej

Zostań mecenasem kultury

 

Więcej

Szkoła w mieście

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Więcej

Wesprzyj nas

Całość dochodu przeznaczamy na działania statutowe

Więcej

Wirtualny spacer

 po zabytkach Muzeum Odry FOMT

Więcej

Marszałkiewicz Bożena

bozena mBożena Marszałkiewicz, mgr inż. arch., absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej była współzałożycielką pierwszej we Wrocławiu autorskiej pracowni architektonicznej w postaci spółki z o.o. „Studio-Projekt" (1987 r).

Obecnie prowadzi pracownię B&M ARCHITEKCI. Oprócz projektowania obiektów współczesnych , z wielkim zamiłowaniem zajmowała się „przywróceniem do życia” obiektów zabytkowych. Gdy mowa o pałacach, zamkach czy kościołach to wykonywała prace projektowe dla obiektów w Rachowie, Wielkiej Lipie, Jaworze, Dziecmorowicach. Jej propozycja rewaloryzacji zabytkowego układu urbanistycznego żydowskiej dzielnicy w Lesznie otrzymała wyróżnienie w konkursie SARP. Opracowywała także projekt rewaloryzacji rynku w Oleśnicy wraz z ratuszem. Projektowała teatry w Jaworze i w Brzegu oraz Europejski Ośrodek Kultury w Oławie.

Zajmowała się również projektowaniem zabytkowych obiektów przemysłowych. Spod jej ręki wyszedł projekt budowlany sterowni jazu Różanka we Wrocławiu, projekt przebudowy budynków na stopniu wodnym w Brzegu Dolnym, projekt przebudowy magazynów zbożowych na Centrum Wystawienniczo-Handlowe „DOMEXPO” w Opolu przy ul. Hępskiej (23.000 m2).

Od 2014 współpracuje z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki. W 2014 opracowała projekt rewitalizacji zabytkowej barki „Irena” i jej przysposobienia do roli Centrum Kultury Odrzańskiej Muzeum Odry FOMT. W 2015 opracowała koncepcję zagospodarowania Portu Ujście Oławy i ujścia rzeki Oława dla potrzeb Muzeum Odry.

 

Wstecz

Do góry