All for Joomla All for Webmasters

Akademia Archeologii Przemysłowej

Projekt zakłada przygotowanie i przeprowadzenie 6 sesji szkoleniowych wolontariuszy prowadzonych na Kanale Elbląskim, bydgoskiej Brdzie i Odrze wrocławskiej.

Trzon projektu stanowi blok wzajemnie się dopełniających działań kształcących wolontariat dla służby ochronie zabytków techniki, określany mianem Akademii Archeologii Przemysłowej Rozwijano autorską

Prowadzić będziemy szkolenia przy zabytku techniki, w formie laboratoriów obszaru cywilizacyjnego, łączonych z wykładem i pracą własną Słuchacza, generującą skutkiAAP.jpg

trwałe w postaci publikacji (papierowych i elektronicznych) upowszechniających wybrane zabytki oraz wystawy promującej dziedzictwo kultury technicznej Polski . Pozwala to na stałe monitorowani efektów szkolenia i ich moderowanie zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami Słuchaczy, co służy też pobudzaniu ich kreatywności i lepiej motywuje prospołeczną postawę.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są zabytki techniki Śląska oraz na śródlądowych drogach wodnych Polski, atrakcyjne o tyle, że łączone z rejsami prowadzonymi w obszarach cywilizacyjnych nasyconych zabytkowymi dziełami kultury technicznej.

 

Projekt dofiansowano ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. w ramach programu ""Wspólnie dla dziedzictwa"

wspólnie-logo-887x1024-e1567152710447.jpgpobrane.jpg

Do góry