All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

Młyn motorowy „Nowość” w Niegiowie, S. Januszewski, 2013

mlyn motorowy

Przedstawiamy młyn motorowy „Nowość” w Niegowie, powstały w 1928 r., pracujący do 1967/68 r. Szczęśliwie utrzymał unikatowe wyposażenie w maszyny i urządzenia młyńskie, a także silnik na gaz ssany syst. Otto i gazownię przymłyńską z 1928 r., pracujące do ok. 1955 roku, czasu elektryfikacji Niegowa. Dzisiaj to pomnik kultury narodowej Polski, istotny składnik dziedzictwa cywilizacyjnego Mazowsza, tradycji młynarstwa wiejskiego, dokument prowadzący nas ku spadkowi przeszłości  Niegowa, w którego dziejach motyw młyna przewija się stale.

 

 Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redeczu Krukowym, Fundacja Otwartego Muzeum Techniki, stowarzyszenia: Bractwo Zabrodzkie i Wiatraki Kultury, Fundacja Hereditas spotykają się dzisiaj przy młynie. Pragną przysposobić go do roli Muzeum Młynarstwa i Piekarnictwa ziemi mazowieckiej.
Zapraszają wszystkich, którym na sercu potrzeba ochrony zabytków przemysłu i techniki, włączania ich w rytm współczesnego życia, czerpania z dziedzictwa.

 

 

 

 

 

 

Do góry