All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

Wrocławskie miscellanea lotnicze, Edward Sobczak, Wrocław 2015

Document page 001 1Edward Sobczak: urodzony w r. 1938 w Ostrowie Wlkp. Wraz z rodzicami i braćmi w roku 1946 przeprowadził się do Wrocławia, zamieszkując w dzielnicy Sępolno.

Po ukończeniu Technikum Mechanicznego i Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, rozpoczął pracę zawodową w Zakładzie Szybowcowym ZSLS nr 4 na lotnisku Gądów Mały, na stanowisku Głównego Technologa. Posiadając nadane przez SZD Bielsko uprawnienia konstruktorskie, prowadził budowę wszystkich prototypów i serii szybowców produkowanych we Wrocławiu, poczynając od drewnianych FOK 24C, na laminatowych JUNIORACH, SZD-55 Promyk i ACRO kończąc. W roku 1982 został kierownikiem wrocławskiego Zakładu. Jako członek personelu technicznego w reprezentacji Polski, wielokrotnie brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Świata i Europy. W roku 2000 przeszedł na emeryturę, rozwijając działalność w Klubie Lotników Loteczka, Wrocławskim Klubie Seniorów Lotnictwa, w Dolnośląskiej Akademii Lotniczej

 

 

 

Do góry