All for Joomla All for Webmasters

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia prosimy składać drogą mailową pod adresem nadbor@fomt.pl

W treści wiadomości powinien znaleźć się tytuł publikacji, ilość zamawianych sztuk, wybrany sposób płatności oraz adres do wysyłki. 
Koszt przesyłki wynosi 15zł.

Akceptujemy płatność z góry przelewem bądź gotówką przy odbiorze
(za zaliczeniem pocztowym).

Nr konta FOMT:
46 2030 0045 1110 0000 0398 0060

Muzeum Odry

folder muzeum odry 2017Stanisław Januszewski, Muzeum Odry, FOMT, Wrocław 2017

Prezentujemy statki Muzeum Odry, zasadzonego na zabytkowych jednostkach pływających, na HP Nadbor (1949) – jedynym utrzymanym w Polsce śródlądowym holowniku parowym, który utrzymał silnik parowy i oryginalne wyposażenie kotłowni i maszynowni, sterówkę, osprzęt pokładowy. Obok „małego Holendra” to również DP Wróblin (1939) – jedyny utrzymany w kraju dźwig śródlądowy z kompletną i sprawną siłownią energetyczną i maszynownią, pełniący rolę muzeum na wodzie, ale przydatny również w akcjach ratowniczych na wodzie. Towarzyszy im barka „Irena” (1936), jedna z dwu berlinek utrzymanych w Polsce, po odbudowie w 2016 znakomicie wyposażona w multimedia i pełniąca rolę mobilnego elementu Muzeum Odry, pływającego Centrum Kultury Odrzańskiej. W nawodnej kolekcji Muzeum znajdziecie również promy samochodowo-pasażerskie, pochodzące ze zlikwidowanych w 2012 przepraw promowych w Chobieni i Ciechanowcu.

Bogato ilustrowana broszura wprowadzi Was w świat statków odrzańskich i ich załóg, w świat stylów życia, które przeminęły.

Format B-5, 16 stron, ilustracje kolor, okładka miękka, kolor, laminowana.

Do góry