All for Joomla All for Webmasters

Marszałkiewicz Bożena

bozena mBożena Marszałkiewicz, mgr inż. arch., absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej była współzałożycielką pierwszej we Wrocławiu autorskiej pracowni architektonicznej w postaci spółki z o.o. „Studio-Projekt" (1987 r).

Obecnie prowadzi pracownię B&M ARCHITEKCI. Oprócz projektowania obiektów współczesnych , z wielkim zamiłowaniem zajmowała się „przywróceniem do życia” obiektów zabytkowych. Gdy mowa o pałacach, zamkach czy kościołach to wykonywała prace projektowe dla obiektów w Rachowie, Wielkiej Lipie, Jaworze, Dziecmorowicach. Jej propozycja rewaloryzacji zabytkowego układu urbanistycznego żydowskiej dzielnicy w Lesznie otrzymała wyróżnienie w konkursie SARP. Opracowywała także projekt rewaloryzacji rynku w Oleśnicy wraz z ratuszem. Projektowała teatry w Jaworze i w Brzegu oraz Europejski Ośrodek Kultury w Oławie.

Zajmowała się również projektowaniem zabytkowych obiektów przemysłowych. Spod jej ręki wyszedł projekt budowlany sterowni jazu Różanka we Wrocławiu, projekt przebudowy budynków na stopniu wodnym w Brzegu Dolnym, projekt przebudowy magazynów zbożowych na Centrum Wystawienniczo-Handlowe „DOMEXPO” w Opolu przy ul. Hępskiej (23.000 m2).

Od 2014 współpracuje z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki. W 2014 opracowała projekt rewitalizacji zabytkowej barki „Irena” i jej przysposobienia do roli Centrum Kultury Odrzańskiej Muzeum Odry FOMT. W 2015 opracowała koncepcję zagospodarowania Portu Ujście Oławy i ujścia rzeki Oława dla potrzeb Muzeum Odry.

 

Wstecz

Do góry