All for Joomla All for Webmasters

Kutera Anna

kutera 512Anna Kutera

Urodzona 1952 roku w Zgorzelcu. W 1972 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w 1977 - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego. W latach 1973–1978 - współorganizowała międzynarodowy ruch sztuki kontekstualnej, rozwijała działalność Międzynarodowej Galerii Sztuki Najnowszej przy Klubie Studenckim „Pałacyk” we Wrocławiu. W latach 1978-1983 - była kierownikiem artystycznym Salonu Sztuki Najnowszej przy PSP we Wrocławiu (ul. Jatki). Od 1977 jest członkiem ZPAP, od 2004 – 2009 była wiceprezesem Zarządu Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zajmuje się sztuką multimedialną: film, wideo, fotografia, malarstwo, instalacja, performance. Od 1990 roku rozpoczęła kompleksowy cykl prac pod tytułem Moje domy. Od 1975 roku zrealizowała 32 wystawy indywidualne oraz uczestniczyła w ponad 180 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawiała m.in. w Galerii St.Petri, Lund (Szwecja), w Artculture Resource Centre (ARC) Toronto (Kanada), w DANAE Foundation, Pouilly (Paryż), w May de la Photo (Reims). Swe prace wystawała także w Awanport Gallery na statkach Muzeum Odry we Wrocławiu.

Z Fundacją współpracuje od lat 90. XX w., jako artysta plastyk projektuje okładki książek, plansze wystawowe, plakaty. Gdy w 2013 Fundacja opracowywała scenariusze Izby Pamięci Lotniczej w Jeżowie Sudeckim opracowała plansze wystawowe i aranżację wnętrz Izby.
 

 

 

 

 

 

Wstecz

Do góry