All for Joomla All for Webmasters

Międzynarodowa KONFERENCJA NAUKOWA 1

Noc Muzeów 2018

Już po raz ósmy statki Muzeum Odry uczestniczyły w Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 19 maja 2018. Od godziny 18 w ładowniach barki towarowej Irena i dźwigu pływającego Wróblin oraz holownika parowego Nadbor prowadzone były wystawy, projekcje filmowe, prezentacje multimedialne i warsztaty modelarskie dla dzieci oraz pokaz pływających modeli statków. Szczególnym zainteresowanie cieszyły się;Kapitańskie Opowieści, czyli relacje emerytowanych kapitanów żeglugi o ich pracy na tego typu statkach. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania za pomoc w organizacji i przybycie kpt. Jerzemu Onderko, kpt. Wojciechowi Kato, Kpt. Mieczysławowi Balcerkiewiczowi, Ireneuszowi Hinze oraz Władysławowi Wąsikowi.
Na bulwarze przy Wybrzeżu Wyspiańskiego członkowie sekcji motoryzacji FOMT- Marcin Wrzesiński oraz Marek Prokopowicz zorganizowali Wrocławskie Spotkania Klasyków, czyli prezentację zabytkowych samochodów. Najmłodszym dużą radość sprawiła prezentacja modeli pływających zorganizowana przez Ireneusza Hinze oraz Adama Gawlika, oraz warsztaty modelarskie, które poprowadził Mariusz Gaj. Czas zwiedzającym umilał też koncert zorganizowany na dziobie Barki Irena przez Andrzeja Mikieko.
W tym roku nasze statki odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających, ponad 1000 osób, o których bezpieczeństwo dbali wolontariusze: Marcin i Jakób Marszałkiewicz, Jacek Król, Ryszard Majewicz oraz Damian Bernaszuk. Całości przyglądała się telewizja TVN, która za scenerię reportażu o Nocy Muzeów w ramach programu „Co za tydzień” wybrała właśnie Muzeum Odry FOMT. Wszystkim zwiedzającym dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

 

 

Do góry