All for Joomla All for Webmasters

Międzynarodowa KONFERENCJA NAUKOWA 1

Orły nad światem

Sympozjum - Komunikat nr 1

Orliński Bolesław powrót 1926 2

Powitanie Bolesława Orlińskiego i Leonarda Kubiaka w Japonii piątego września 1926 r.

W roku stulecia Niepodległej Fundacja Otwartego Muzeum Techniki zaprasza na sympozjum prowadzone pod hasłem „Orły nad światem”. Odbędzie się 20 kwietnia (piątek) na zabytkowej barce Muzeum Odry „Irena”, cumowanej w górnym awanporcie śluzy Szczytniki, przy Wyb. Wyspiańskiego 27, vis à vis gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej i rozpocznie się o godz. 1000.

Zaczynem dyskusji będą wystąpienia:

- Stanisława Januszewskiego Orły nad światem, rzecz o wielkich rajdach i przelotach Polaków w latach 20/30. XX w.

- Jakuba Marszałkiewicza, Polacy na międzynarodowych zawodach Challenge

- Stanisława Błasiaka, Bolesław Orliński – legenda lotnictwa Polskiego

Zapraszamy do dopełnienia tej propozycji programowej wynikami własnych prac na polu dziejów lotnictwa polskiego, zwłaszcza w kontekstach międzynarodowych i krajowych sukcesów lotników na polu sportów, promocji lotniczego przemysłu Polski, budowania wizerunku Niepodległej, pozyskiwania dziełu umacniania obronności kraju szerokich rzesz społeczeństwa.

Materiały nadesłane do 10 marca 2018 na adres Fundacji (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – wersja cyfrowa w Wordzie, ilustracje w osobnym folderze opisane 001., 002, 003, itd., zaś w tekście tylko podpisy pod foto, umieszczone pod/nad odpowiednim akapitem, oznaczone 001, 002, itd., zapisane czerwonym kolorem czcionki.

Materiały sympozjum zostaną opublikowane do 15 kwietnia 2018 w 5 tomie Dolnośląskiej Akademii Lotniczej.

Zgłoszenia udziału w sympozjum przyjmujemy do dnia 10 kwietnia 2018 r. (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), zaś wystąpień do dnia 28 lutego 2018 r.

Do góry