All for Joomla All for Webmasters

odrzanska 2018 baner

Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami instytucji obywatelskich i organizatorami kampanii społecznych z okazji 100-Odzyskania Niepodległości

Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiciele Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, Tomasz Ligięza- członek rady fundacji i Marek Prokopowicz - członek komisji rewizyjnej w dniu 8 stycznia uczestniczyli w spotkaniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z przedstawicielami instytucji obywatelskich i organizatorami kampanii społecznych z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. 

Jesienią 2017 roku Fundacja organizowała wystawę "Skrzydlaci Rycerze Rzeczpospolitej" i wydała książkę pod tym tytułem. Wystawa poświęcona była 100-rocznicy przysięgi na Wierność Rzeczypospolitej składanej 16 grudnia 1918 roku przez lotników na Polu Mokotowskim. Dotychczas eksponowana była w Euroregionalnym Centrum Modelarskim w Jeżowie Sudeckim, w Liceum Akademickim PWr we Wrocławiu, w Szkole Podstawowej nr 118 im. Bolesława Orlińskiego. Za kilka dni zacznie odwiedzać  szkoły powiatu noworudzkiego. 

Tomasz Ligięza i Marek Prokopowicz mieli okazję porozmawiać z Prezydentem Andrzejem Dudą, przekazać mu książki opublikowane przez Fundację i złożyć deklarację o woli uczestnictwa Fundacji w obchodach 100- lecia Odzyskania Niepodległości. ndacja organizowała wystawę "Skrzydlaci Rycerze Rzeczpospolitej" i wydała książkę pod tym tytułem. Wystawa poświęcona była 100-rocznicy przysięgi na Wierność Rzeczypospolitej składanej 16 grudnia 1918 roku przez lotników na Polu Mokotowskim. Dotychczas eksponowana była w Euroregionalnym Centrum Modelarskim w Jeżowie Sudeckim, w Liceum Akademickim PWr we Wrocławiu, w Szkole Podstawowej nr 118 im. Bolesława Orlińskiego. Za kilka dni zacznie odwiedzać  szkoły powiatu noworudzkiego.

GJB 0591

 

12

Do góry